Pielęgnacja

Aneta Szpak-Korycka nr 1 w kosmetykoterapii

Anioł z Drzonkowa

Chciałabym Wam przedstawić Anetę, którą poznałam 5 lat temu kiedy przypadkowo trafiłam do Fundacji Black Butterflies w Zielonej Górze. Fundacja jest prowadzona przez Ewę Minge. Tak, tą Minge 😉

Nagrywaliśmy tam film o podopiecznych fundacji, które chorują na raka. Panie testowały kosmetyki pomagające ich skórom uporać się z natarczywymi problemami po naświetlaniu i chemioterapii.

Mimo smutnego powodu spotkanie przebiegało w bardzo pozytywnej atmosferze. Panie chętnie opowiadały o swoich historiach, ale także jak reagowało na ich chorobę otoczenie.

Uśmiech do raka

Pierwszy raz miałam okazję być tak blisko osób, które chorują na raka, ale czułam się bardzo swobodnie w ich towarzystwie. Zaimponowała mi ich wola walki, determinacja oraz pozytywne nastawienie mimo tak wielkiego zmartwienia.

Do ich dobrego samopoczucia przyczyniła się właśnie Aneta Szpak-Korycka – kosmetyczka z zawodu, dusza człowiek z natury. To z jej inicjatywy powstał w fundacji gabinet kosmetyczny, w którym Aneta bezpłatnie wykonywała zabiegi, dzieląc czas pomiędzy swój gabinet, z którego żyje a gabinet fundacji dla którego żyje.

Dobrych ludzi nigdy dość

Wtedy naszła mnie taka refleksja jakim to ta Aneta musi być dobrym człowiekiem, że świadomie poświęca swój czas po pracy, aby pomagać innym. A trzeba dodać, że jest pełnoetatową mamą trójki dzieci 🙂

Aneta podnosi swoje umiejętności i wiedzę na temat pielęgnacji w chorobie nowotworowej uczestnicząc w różnych eventach, aukcjach, jest również autorką kilku artykułów w prasie. Stale poszerza swój krąg znajomych, którzy także działają na rzecz pacjentów onkologicznych. Współpracuje również z oddziałem onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze gdzie wykonywała zabiegi kosmetyczne.

Aneta jest zdolna do poświęceń i w trudnych przypadkach wsiada na motor lub do auta i jedzie wykonywać zabiegi do ludzi, którzy nie mogą sami przyjść do gabinetu.

Zapraszam do odwiedzenia jej Zakątka Urody w Drzonkowie, w którym można zapomnieć o tych mniejszych i większych zmartwieniach. Niezwykle ciepła i dobra energia płynąca od Anety potrafi zapewnić spokój i doskonale wyciszyć.

Jestem dumna, że miałam okazję ją spotkać na swojej drodze 🙂

Przydatne artykuły: Grupa wsparcia dla chorych na raka, Pielęgnacja skóry przed i podczas radioterapii.

Jeden komentarz do “Aneta Szpak-Korycka nr 1 w kosmetykoterapii

  • Wow, fantastic blog layout! How long have you been running a blog for?
    you made blogging glance easy. The whole glance of your site is excellent,
    let alone the content material! You can see similar here e-commerce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *