O mnie

Dzień dobry,

nazywam się Kasia Wyszyńska i jestem zwykłą osobą, która nagle musiała wejść w trudną rolę osoby wspierającej chorego w walce z nowotworem. Przekopałam mnóstwo stron i informacji na temat tej choroby, ale szybko okazało się, że rzeczywistość postawiła nas przed sytuacjami, na które nie znalazłam właściwej odpowiedzi w Internecie. Wtedy postanowiłam, że stworzę takie miejsce gdzie podzielę się naszymi doświadczeniami z kolejnymi osobami, aby nie musiały szukać po omacku i mogły znaleźć wskazówki, które pomogą im i ich bliskim skutecznie stanąć do tej nierównej walki.

Walka o zdrowie innych

Temat choroby nowotworowej nie jest mi obcy, bo miałam okazję wcześniej spotykać się z podopiecznymi różnych fundacji i ośrodków dla pacjentów onkologicznych. Wrodzona wysoka wrażliwość nie pozwala mi obojętnie patrzeć na krzywdę.

Często angażuję się także w różne akcje charytatywne jak m.in. zbiórki, licytacje oraz eventy, nawet ostatnio brałam udział w Biegu kobiet organizowanym na rzecz kobiet walczących z rakiem piersi, a biegać nie lubię 🙂

Uważam, że nadal bardzo mało mówi się o raku wprost i bez szczegółów. A chorych z dnia na dzień jest coraz więcej i czekają, czekają w kolejkach, czasem za długo. Mam nadzieję, że dzięki takim miejscom jak ta strona będzie przybywać wartościowych informacji na ten temat i uda się coś zmienić, polepszyć sytuację w szpitalach oraz uratować kolejne życie.

Nadzieja umiera ostatnia

Przez swoje działania pragnę odczarować myślenie o raku jako o czymś ostatecznym. Dopóki piłka w grze jest nadzieja. Walka z rakiem to jazda bez trzymanki, ale z odpowiednim nastawieniem i wsparciem można i z tym sobie poradzić.

Jeśli masz jakiś pomysł, inspirację lub chcesz, abym poruszyła ważną kwestię napisz na: onkopomocni@gmail.com.

Kasia