Zdrowie

Gmina Miękinia walczy o nasze piersi. 2 kroki do zdrowia.

Ostatnio zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Na fanpage Gmina Miękinia pow. średzki zobaczyłam wpis z zaproszeniem na badania mammograficzne. To nie jest pierwszy taki projekt gminy i na pewno nie ostatni. W rozmowie z p. Małgorzatą Sujecką – Dyrektorką Samorządowego Ośrodka Kultury dowiedziałam się, że w ubiegłym roku zachęcali także do badań przesiewowych raka jelita grubego.

W planach mają wraz we współpracy z Urzędem Marszałkowskim wdrożyć projekt wczesnego wykrywania raka jajników, przeczytaj: Cytologia. Zacznij wiosnę pozytywnie.

Odważ się zbadać

Jestem dumna, że moja gmina tak aktywnie angażuje się w sprawy zdrowotne mieszkańców zachęcając do profilaktyki. Bardzo ciężko przekonać ludzi, aby regularnie się badali, co pozwoli na szybsze wykrycie choroby i leczenie. Wiele osób unika tego tematu ze strachu, że jak pójdzie i zrobi to coś znajdą. Tylko chyba lepiej jak przypadkiem uda się wykryć coś niepokojącego i działać niż dowiedzieć się, że nic nie da się zrobić. Co chwilę dociera do nas informacja, że w naszym otoczeniu ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór, ale mimo to odsuwamy myśl, że to może spotkać także nas lub kogoś kto jest dla nas ważny.

Gmina Miękinia organizuje mammobus

Gmina organizując Mammobus wychodzi krok naprzód, sprawia, że wymówki typu nie mam czasu, za daleko nie mają już uzasadnienia. W dodatku badania są bezpłatne, poświęcamy tylko swój czas. To chyba niewielka cena za spokojną głowę i długie życie. Kobiece piersi są piękne i szkoda byłoby je stracić.

Tylko 2 krok dzielą Cię od spokoju – 1 zadzwoń i umów się na badanie 2 – przyjdź na badanie 🙂

Proponowałabym sprawdzić czy i w waszych gminach, urzędach nie ma podobnych inicjatyw, na pewno są. Ja popieram takie akcje i dlatego postanowiłam o tym napisać. Cieszę się, że samorządy zwracają także uwagę na tak ważny aspekt społeczny.

Jeden komentarz do “Gmina Miękinia walczy o nasze piersi. 2 kroki do zdrowia.

  • Wow, fantastic blog structure! How lengthy have you ever been blogging for?

    you make running a blog glance easy. The whole look of
    your web site is excellent, as neatly as the content material!
    You can see similar here sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *