Pielęgnacja

Pielęgnacja skóry pacjenta onkologicznego

Coraz częściej poruszany jest bardzo ważny temat jakim jest pielęgnacja skóry pacjenta onkologicznego. Niestety w dalszym ciągu chorzy muszą szukać informacji na własną rękę albo jak mają szczęście to ktoś doświadczony w tym temacie stanie na ich drodze. Jedną z takich osób jest Aneta Szpak-Korycka – kosmetyczka, która od lat angażuje się w temat pielęgnacji onkologicznej.

Aneta Szpak-Korycka i jej misja

O Anecie już pisałam w tym artykule: Aneta Szpak-Korycka nr 1 w kosmetykotertapii, ale warto przypominać o kimś tak wyjątkowym i wrażliwym na krzywdę innych. Od ostatniego artykułu minęło już trochę czasu, a Aneta zrobiła jeszcze większy progres.

Jest autorką licznych artykułów, prelegentką webinarów oraz renomowanych imprez kosmetycznych gdzie propaguje wiedzę na temat pielęgnacji skóry pacjenta onkologicznego.

Przyjazny gabinet

Na co dzień prowadzi gabinet onkoprzyjazny blisko Zielonej Góry oraz angażuje się w wolontariat w Uniwersyteckim Szpitalu w Zielonej Górze gdzie na oddziale onkologii wykonuje bezpłatne zabiegi. Kilkuletnia praktyka i kontakt z trudnym przypadkami wywołanymi leczeniem onkologicznym sprawiły, że Aneta potrafi znaleźć sposób na ulgę pacjentom.

Aneta jest cichą bohaterką. Sama się nie chwali, ale wiem ile panie jej zawdzięczają, że po prostu jest przy nich. Pocieszy, wysłucha kiedy mają gorszy dzień lub zwątpienie w powrót do zdrowia. Kosmetykoterapia w wykonaniu Anety to coś więcej niż tylko pielęgnacja skóry, to poświęcony czas i empatia okazywana drugiej osobie.

Kilka słów o doświadczeniu Anety:

  • Jestem właścicielką gabinetu kosmetycznego Zakątek Urody i prowadzę gabinet onkoprzyjazny, przeszkolony w zakresie obsługi i zabiegów dla pacjentów onkologicznych. Rekomendowany przez Fundację Spa for Cancer. 
  • Byłam założycielką i koordynatorką gabinetu kosmetycznego przy Fundacji Black Butterflies (2017-2020).
  • W 2022 r. ukończyłam Szkołę Onkowolontariatu przy Fundacji „Dobrze że Jesteś”. Jestem wolontariuszką akcji na rzecz pacjentów onkologicznych oraz wolontariusz na oddziale onkologii i chirurgii onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.
  • Byłam prelegentką warsztatów “Pielęgnacja skóry w chorobie onkologicznej” na Regionalnym Forum Pacjentów Onkologicznych w Poznaniu oraz na Uniwersytecie Zielonogórskim.
  • Jestem autorką i współautorką artykułów o tematyce pielęgnacji skóry i wpływie kosmetykoterapii w trakcie choroby onkologicznej.

Celem Onkopomocni.pl jest propagowanie treści, które mogą pomóc waszym bliskim lub komuś kto akurat tego potrzebuje. Dlatego jeśli uważacie je za wartościowe przekazujcie dalej 🙂