Zdrowie

Aplikacja onkologiczna Mednavi

Lubię spotykać nowych ludzi, bo czerpię od nich inspirację i poszerzam wiedzę z różnych obszarów. Ostatnio w taki sposób dowiedziałam się o istnieniu aplikacji dla pacjentów onkologicznych Mednavi.

Fighterka

Autorką tego rozwiązania jest Ina Dźwirzyńska, która zmagała się z guzem mózgu. Każdy kto znalazł się w takiej sytuacji wie jakie emocje towarzyszą diagnozie nowotworowej. Strach, rozpacz mieszają się jednocześnie z mobilizacją do działania. Ina wraz z przyjaciółmi szukała pomocy dla siebie we wszystkich dostępnych źródłach. Dzięki temu udało jej się znaleźć najlepsze rozwiązanie do walki z chorobą.

Pomoc innym pacjentom

Operacja na szczęście powiodła się, ale w głowie Iny pojawiły się pytania: „Czy nie wszyscy pacjenci zasługują na najlepsze możliwe leczenie? Co zrobić, by osoby chore mogły szybko znaleźć informacje, gdzie się leczyć i jakie metody terapii są dostępne?”. Tak właśnie narodził się pomysł stworzenia aplikacji.

aplikacja onkologiczna

Aplikacja onkologiczna Mednavi i jej funkcje

Sama byłam ciekawa co aplikacja oferuje i muszę przyznać, że Ina ze swoim zespołem zrobili dobrą robotę. Pacjent może wpisać swój typ raka w wyszukiwarkę lub wybrać go z kategorii. Podkategorie pozwalają na wybór sytuacji w jakiej pacjent się znalazł np. czy jest to początek choroby czy jej powrót.

Intuicyjna nawigacja pozwala znaleźć interesujące informacje oraz przejść krok po kroku całą ścieżkę. Dowiemy się jakie jest przewidziane leczenie w konkretnym przypadku i do jakich placówek można się zgłosić. Z tego miejsca można od razu skontaktować się z odpowiednim szpitalem.

Fajną opcją jest możliwość filtrowania po terapiach, województwach czy miastach. To bardzo ułatwia szybkie znalezienie placówki i dostęp do informacji podczas, gdy czas jest na wagę złota.

Dzielmy się wiedzą

Moim zdaniem ten pomysł jest fantastyczny i dlatego postanowiłam o nim napisać. Sama z tego powodu stworzyłam onkopomocnych, aby dzielić się wiedzą z innymi. Cieszę się, że mimo trudności związanych z chorobą Ina miała na tyle siły i chęci, aby stworzyć taką aplikację.

Uważam, że pacjenci onkologiczni przez takie inicjatywy mają największy wpływ na rozwój onkologii i oswajanie z chorobą. Doświadczając tego na własnej skórze wiedzą jakie problemy są istotne i konieczne do rozwiązania.

Link do strony: Mednavi.

Polecane artykuły: Grupa wsparcia dla chorych na raka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *