Dieta

Nutridrink. 1 z ważniejszych preparatów wspomagających odżywianie

Podczas radioterapii chory zauważa postępujące zmiany zachodzące w jego ciele. Jednym z większych problemów jest zaburzenie żywienia, brak apetytu, śliny i trudności z przełykaniem. Stopniowo zniechęca się do jedzenia i tak już dość ograniczonych posiłków. Może to prowadzić do kacheksji czyli wyniszczenia organizmu m.in. przez niedożywienie.

Poszukaj w różnych miejscach

Aby pomóc choremu przejść przez ten trudny stan warto zaopatrzyć się w preparaty w postaci napojów powszechnie znanymi jako nutridrinki. Są one dostępne w niemal każdej aptece, a także na aukcjach i aptekach online. Ja polecam tą ostatnią formę, ponieważ zazwyczaj ceny są konkurencyjne, a schodzi ich naprawdę dużo także po zakończeniu leczenia.

Kalorie i białko

Ze względu na szeroki wybór firm oferujących preparaty warto zwrócić uwagę na kaloryczność i zawartość białka, które są najważniejszymi parametrami. Ja przetestowałam 5 firm, aby znaleźć najlepszy. Najlepiej, aby wartość białka miała ok 20gr, a kaloryczność 300-400 w jednej buteleczce.

Warto dodatkowo wspomóc się sypkimi preparatami, które idealnie nadają się do mieszania z posiłkami lub robienia koktajli białkowych, również dostępne w aptekach, starczają na bardzo długo i są bardziej wydajne niż buteleczki. Każdy powinien znaleźć najlepsze dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *