Pielęgnacja

Onkoponiedziałki w Opolu

Odsłaniam przed Wami kolejną cichą bohaterkę. Kasia Tlałka-Sochal wraz z mężem Leszkiem w swoich gabinetach przyjmują Panie w trakcie lub po chorobie onkologicznej. Wyznaczyli specjalny dzień, który poświęcają na takie wizyty i nazwali je onkoponiedziałki. Wszystkie zabiegi jakie wykonują są bezpłatne.

Po nitce do kłębka

Kasię poznałam przez moją koleżankę Anetę, do której Kasia się zgłosiła po przeczytaniu jej artykułu o kosmetykoterapii. Kasia podobnie jak Aneta zawsze wiedziała, że chce pomagać innym. Sama będąc pacjentką onko doskonale wie z czym muszą się zmierzyć chore osoby. Jako kosmetolog szczególną uwagę zwraca na znamiona i dzięki jej czujnemu oku już na etapie zwykłej wizyty może zalecić konsultację z lekarzem. Minęło 14 lat od diagnozy, a Kasia w pełni zdrowia realizuje swoje plany zawodowe i prywatne.

Onkofriends

Kiedyś pracowałam w firmie kosmetycznej gdzie stworzyłam zespół kosmetyczek, które zgodziły się wykonywać bezpłatne zabiegi dla pacjentek onkologicznych w swoich gabinetach. W ramach działań także miały okazję przekazywać chorym na raka prezenty kosmetyczne pomagające ujarzmić skutki ciężkiej terapii. Do grupy Onkofriends właśnie należała m.in. Kasia i Aneta. Po moim odejściu dalej obie kontynuują te działania i stale rozwijają wiedzę w tym temacie. Aneta jeszcze przed założeniem zespołu wykonywała takie zabiegi.

Masaż także ważny

Mąż Kasi jest masażystą i chiropraktykiem i aktywnie uczestniczy w onkoponiedziałkach. Pomaga chorym paniom uporać się z dużym bólem jaki powoduje np. starszy typ protezy piersi, która potrafi mocno wżynać się w barki. Zarówno Leszek jak i Kasia z całym sercem i zaangażowaniem oddają się swojej pasji pomagania.

Onkoponiedziałki w Opolu - onkopomocni.pl

Onkoponiedziałki w Opolu wywiad z klientką

Poprosiłam Kasię, aby przeprowadziła mini wywiad z jedną ze swoich podopiecznych p. Karoliną.

Kasia: Dlaczego zdecydowałaś się przychodzić do gabinetu?

Karolina: Lubię zrobić coś dla siebie.

Kasia: Jakie zabiegi masz u nas wykonywane?

Karolina: Masaże Kobido.

Kasia: Jak się po nich czujesz, czy widzisz różnicę?

Karolina: Czuje się zrelaksowana, piękna i szczęśliwa😊

Kasia: Co dają ci te wizyty?

Karolina: Moja twarz jest młodsza niż była. Wiem też jakie ćwiczenia powinnam wykonywać w celu utrzymania tego efektu.

Kasia: Z jakim rodzajem raka przyszłaś do gabinetu?

Karolina: Niedrobnokomórkowy rak płuca lewego z rozsiewem.

Kasia: Co sądzisz o onkoponiedziałkach?

Karolina: Uważam że, onkoponiedziałki pozwalają przekierować nasze myśli z choroby na inne aspekty naszego życia. Możemy zrobić coś dobrego dla siebie. Poczuć się pięknie i wyciszyć.

Kasia: Dziękuję za podzielenie się uwagami.

Pomagać warto i trzeba, oby takich osób jak Kasia, Aneta czy Leszek było coraz więcej. Można to robić na różne sposoby, a wszystko zaczyna się od rozmowy i chęci.

Jeden komentarz do “Onkoponiedziałki w Opolu

  • Wow, superb blog layout! How long have you ever been running a blog for?
    you made running a blog look easy. The whole look of your web site is fantastic, as neatly as the content material!

    You can see similar here dobry sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *