Nauka

Pomoc nocna i świąteczna – 2 sposoby na szybki kontakt z lekarzem

Pomoc nocna dla chorego. Po zakończeniu leczenia zazwyczaj chory przebywa w domu. To miejsce sprawia, że szybciej dochodzi do siebie i czuje się bezpiecznie. Powrót do zdrowia po ciężkiej terapii nie zawsze układa się pomyślnie. Co jeśli data badania kontrolnego jest odległa a stan pacjenta zmusza nas do konsultacji z lekarzem?

Na miejscu i przez telefon

Z pomocą przychodzi nocna i świąteczna opieka lekarska. Przeważnie umiejscowiona przy szpitalu. Skorzystanie z takiej pomocy nie wymaga skierowania, ale jest wyłącznie dla osób ubezpieczonych. W medycznie uzasadnionych przypadkach wizyta może odbyć się w domu chorego. Szybszym sposobem będzie telefon, który funkcjonuje od 18:00-8:00 we wszystkie dni, także weekendy. Pacjenci mogą także skorzystać z zabiegów wykonywanych przez pielęgniarkę na miejscu lub w domu.

Szybkie rozwiązanie problemu

To ważna informacja zwłaszcza dla osób wspierających. Sama miałam okazję skorzystać z takiej porady i udzielone wskazówki bardzo nam pomogły. Przynajmniej wiedzieliśmy jaki lek należy kupić w aptece, aby pozbyć się poważnych dolegliwości. Lekarka szczegółowo dopytywała o stan chorego i zaproponowała kilka opcji rozwiązania problemu.

Pomoc nocna w szpitalu

Pacjenci z Wrocławia mogą taką pomoc uzyskać w:

Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. MARCINIAKA
ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa 2, 54-049 Wrocław
Telefon do rejestracji: 713 064 300

Poczytaj także: Grupa wsparcia dla chorych na raka i ich bliskich. 2 razy w miesiącu, Co wiesz o wirusie brodawczaka ludzkiego (HPV)?

Jeden komentarz do “Pomoc nocna i świąteczna – 2 sposoby na szybki kontakt z lekarzem

 • Hello!

  I’m really impressed by what you guys are doing at onkopomocni.pl and was wondering if you would be open to me writing an article about what you do and posting it on my website?

  My aim is to do this completely free – no hidden agendas, just need your permission first!

  This is where I’ll be publishing it, and we usually get lots of fantastic traffic! Take a look here:

  https://ibit.ly/let-us-feature-your-business-47

  This is my little way to 'pay it forward’ 🙂 Can’t wait to get a response!

  Warm regards,
  Deidre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *