Pomoc nocna i świąteczna – 2 sposoby na szybki kontakt z lekarzem

Pomoc nocna dla chorego. Po zakończeniu leczenia zazwyczaj chory przebywa w domu. To miejsce sprawia, że szybciej dochodzi do siebie i czuje się bezpiecznie. Powrót do zdrowia po ciężkiej terapii nie zawsze układa się pomyślnie. Co jeśli data badania kontrolnego jest odległa a stan pacjenta zmusza nas do konsultacji z lekarzem?

Na miejscu i przez telefon

Z pomocą przychodzi nocna i świąteczna opieka lekarska. Przeważnie umiejscowiona przy szpitalu. Skorzystanie z takiej pomocy nie wymaga skierowania, ale jest wyłącznie dla osób ubezpieczonych. W medycznie uzasadnionych przypadkach wizyta może odbyć się w domu chorego. Szybszym sposobem będzie telefon, który funkcjonuje od 18:00-8:00 we wszystkie dni, także weekendy. Pacjenci mogą także skorzystać z zabiegów wykonywanych przez pielęgniarkę na miejscu lub w domu.

Szybkie rozwiązanie problemu

To ważna informacja zwłaszcza dla osób wspierających. Sama miałam okazję skorzystać z takiej porady i udzielone wskazówki bardzo nam pomogły. Przynajmniej wiedzieliśmy jaki lek należy kupić w aptece, aby pozbyć się poważnych dolegliwości. Lekarka szczegółowo dopytywała o stan chorego i zaproponowała kilka opcji rozwiązania problemu.

Pomoc nocna w szpitalu

Pacjenci z Wrocławia mogą taką pomoc uzyskać w:

Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. MARCINIAKA
ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa 2, 54-049 Wrocław
Telefon do rejestracji: 713 064 300

Poczytaj także: Grupa wsparcia dla chorych na raka i ich bliskich. 2 razy w miesiącu, Co wiesz o wirusie brodawczaka ludzkiego (HPV)?

7 komentarzy do “Pomoc nocna i świąteczna – 2 sposoby na szybki kontakt z lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *